Kadın çantası kategorileri

Çanta ve Moda

Moda, inanılmaz kapsamlı bir kavram. Giyimden tutun, aksesuarlara, ayakkabılara birçok şeyde moda kelimesini duymak mümkün. Yani sizin anlayacağınız kadın beyni öyle karmaşık ki moda gibi kapsamlı bir kavramı bile hayatına alabiliyor, üstelik onunla mutlu mesut hayatını devam ettirebiliyor.

Bazı kadınlar modaya meraklı değilmiş gibi dursa da onların ağzından bile “Ayyy bu renk bu sene çok moda şekerim.” gibi bir cümleyi duyabilmeniz mümkün. Ya da “Ben bu çantayı çok beğeniyorum, bu sene çok moda!”

Evet , çanta! Sihirli kelime.

Kadın ve Çanta İlişkisi

Gözünüzün önüne bir kadın getirin. Yolda yürüyen, ciddi giyimli bir kadın. Eminim siz de kadını çantasız hayal edememişsinizdir. Kadın ve çanta ayrılmaz bir ikilidir. Gerek kadınların bazı eşyalarını katiyyen yanından ayıramama ihtiyacından dolayı, gerekse aksesuar ihtiyacından dolayı çantalar kadınların tıpkı kolu bacağı gibi ayrılmaz bir parçası olmuştur. Çantasız bir kadın en az 3 gözlü bir kadın ya da uçabilen bir kadın kadar gariptir gözümüzde.

Çanta taşıma ihtiyacının bir moda ihtiyacına, moda ağacının en uzun dallarından biri olmasına şaşırmamak lazım çünkü işin içinde bulduğu her şeyi, bulunduğu her yeri güzelleştirme ve büyütme eğiliminde olan kadınlar var.

Yani sizin anlayacağınız çantayı sadece kadınların ihtiyaç olarak görmesi bile çantanın bir moda dalı haline gelmesine yetti de arttı bile.

Çanta Modası

Çanta modası her sene değişiyor. Kıyafet modası, makyaj modası, ayakkabı modası her sene değişirken kadınlar tarafından en az bunlar kadar elzem görülen çantalar da moda değişimlerinden nasibini alıyor. Her sezon yenilenen çanta modelleri elbette kadınların ihtiyacına hizmet ediyor ama yine de göz zevkini tatmin etmekten, kadınlara harika bir aksesuar olmaktan da geri kalmıyor.

Ama modanın en klasik sözü olan “Moda kişinin kendine yakışanı giymesidir.” sözü burada da karşımıza çıkıyor. Kadınlar moda ne olursa olsun kendilerine en yakışan çantayı, ihtiyacını en karşılayabilecek çantayı bulmayı başarıyor.

Çantanın Kadın Hayatındaki Sarsılmaz Yeri

Kadınların ne başka kadınları, ne de kendilerini çantasız düşünemediğini artık biliyoruz. Eğer bu dediğime inanmıyorsanız şu an halihazırda bulunan çantalarınızı bir sayın. Emin olun, düşündüğünüzden çok daha fazla çıkacak sayı.

Yürümeyi daha yeni öğrenmiş minicik kızların bile omzuna asılı bir çanta olması çanta modasının ne büyük bir sektör olduğunun en büyük göstergelerinden biri. Kadınların bu çanta zaafı ise modacıların ekmeğine yağ sürüyor, modacılar kadınları en zayıf noktalarından yani çanta ihtiyaçlarından vurmayı çok iyi biliyor!

Çanta Sezonu

Bikini gibi ya da kaban gibi sadece tek mevsime hitap eden bir ihtiyaç olmadığından dolayı çantanın belirgin bir sezonu yok. Ama yine de her sezon farklı renkler ve modeller görebileceğimiz çanta koleksiyonları birçok markanın raflarını süslüyor.

Ama elbette ki her sezon modellerde ve renklerde farklılık gösteren çanta modelleri yazın daha cıvıl cıvıl renklere sahipken kışın havanın griliğine uyum sağlıyor.