Kadın çantası kategorileri

Çanta Alırken Dikkat Edilecek 10 Şey

Biz kadınlar için vazgeçilmez olan en önemli aksesuar çantadır. Aldığımız bir ayakkabıyı ya da kıyafeti çanta ile tamamlarız. Çantaların dış görüntümüzdeki önemi fazlasıyla büyüktür. Biliyorsunuz ki kadınlar olarak yanımızda taşımamız gereken çokca eşya var. E haliyle çantalar da vazgeçilmez bir parçamız durumunda oluyor. Alış-verişe gittiğimizde çanta seçiminde zorlanmamız da bundandır. Görünümü,boyutu,işlevi, fiyatı, rahatlığı gibi birden fazla faktörü çantalarda ararız. Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda bize uygun olanı bulmakta da oldukça zorlanırız. Çantalarımız bizi şık gösterirken bazen de ilk yardım çantası gibi imdadımıza koşar. Tüm bu zorlukları aşabilmeniz için çokca özelt tasarım kadın çantası modellerini de sitemizde satışa sunuyoruz. Rahatça gezerek uygun çantanızı arayabilirsiniz.

Sizler için çanta alırken dikkat etmenizi sağlayacak maddeler hazırladık. Gelin bunları birlikte inceleyelim.

1 – Çantanın Boyutu

Çantalarımız ne kadar büyük olursa olsun yine de bize yetmez. Bu nedenle çanta alırken büyüklüğünü ihtiyacımıza göre iyi kararlaştırmalıyız. Çanta alırken eğer yapabiliyorsanız beğendiğiniz çantanın içine eşyalarınızı sığdırmaya çalışın, böylece eve gittiğinizde bir sorunla karşılaşmazsınız. Biz sitemizde sizleri hayal kırıklığına uğratmamak için çantalarımızın detaylı boyutlandırmasını veriyoruz. Çanta Boyutları sayfamızdan detaylara bakabilirsiniz.

2 – Çantanın Bölümleri

Özellikle büyük çanta kullananlar çantanın çok gözlü olmasına dikkat etmelidir. Çanta büyük olduğundan içine attığımız bir şeyi bulmamız zor olacaktır. Çantamıza çok hakim değilsek eve geldiğimizde çantamızdan anahtarımızı bulmak gün içerisinde yapılan birçok şeyden daha zaman alıcı ve zor olabiliyor. Eğer çantayı dağınık kullananlardansanız yapacağınız ilk şey fazla bölmeli çantalar kullanmak ve eşyaları çantanın gözlerine yerleştirmektir.

3 – Çanta Kalitesi

Çantanızın yapıldığı malzeme çok önemlidir. Eğer kumaş dayanıklı ise çantanın kullanım süresi de artacaktır. İlkbahar ve Yaz aylarında kumaş çantalar tercih edilebilir. Bez çantalar sıcakta kola yapışıp rahatsızlık vermezler. Fakat kumaş çantaların dezavantajı da çabuk kirlenmesi ve eğer içi fazla dolu kullanılıyorsa zaman içerisinde yıpranıp yırtılabilmesidir. Deri çantalarda kalite çok önemlidir. Görüntü açısından kendini hemen ortaya koysa da kalitesiz bir çanta rengini kaybedebilir, çatlayabilir. Sitemizde sunduğumuz çantalar uzun ömürlü olmaları için kaliteli malzeme kullanılarak imal edilmektedir.

4 – Çanta Rengi

Renk seçimi yine ilk sırada düşünülecekler arasındadır. Hele mevzu çantanın rengiyse iş ayrıca ciddiyet istemektedir. Çanta rengi seçilirken en önemli kriter dolabınızdaki renk ağırlığıdır. Her renk çanta her kıyafete uymaz. Günlük kullanım bir çanta alacaksanız giyimde tercih ettiğiniz renge göre bir renk seçebilirsiniz fakat özel bir giyim sözkonusuysa o renge özel alternatif bir renk ile kombininizi güzelleştirebilirsiniz. Örneğin pembe bir çanta göz alıcıdır fakat siyah ceket altı beyaz gömlek ciddiyetine yakışmayacaktır. Moda olan renkleri tercih ederek daha dikkat çekebilirsiniz. Sitemizi takip ederseniz zaten moda ürünleri görecek, seçim yapmakta zorlanmayacaksınız.

5 – Çantanın Fiyatı

Eğer uzun süre boyunca kullanacağınız bir çanta almak istiyorsanız kaliteli bir çanta almalısınız. Çok ucuz olup kalitesiz malzeme kullanılan çantalar ilk kullanımlarda sorun çıkartabilmektedir. Sapı kopan mı ararsınız, soyulan mı yoksa yırtılan mı. Bir günün ortasında sapı kopan bir çanta ile başbaşa kalmamanızı dileriz. Sitemizde kaliteli fakat uygun fiyatlı çokca çanta bulabileceksiniz.Yukarıdan kategorilere gözatabilirsiniz.

6 – Çantanın Tarzı

Çantada tarz da çok önemlidir. Giyimle renk kombini yapılacağı gibi çanta tarzı da stilinizi gösterir. Günlük kullanımda işlevsel bir gündelik çanta ya da sırt çantası tercih edebilirsiniz. Bir davete ya da opera izlemeye gidiyorsanız giyiminize göre abiye bir çanta tercih edebilirsiniz. Çanta bir ihtiyaç olduğu gibi çok da mühim bir eksesuardır.

7 – Çantanın Rahatlığı

İster gün içi bir yürüyüş için olsun ister uzun bir kamp faaliyeti, çantanın yükünüzü omuzlarınızdan alıp kalçanıza verecek bir sapı olması tercih nedeni olabilir. Doğru boyuttaki çantayı seçmek için sırt uzunluğunuzu bilmeniz gereklidir. Ayrıca belinizin ölçüsü de çanta boyutları hakkında karar verirken kontrol etmeniz gereken diğer bir ölçüdür. Kışın çantanızı bir çok kat kıyafet ile kullanacağınızı göz önüne alarak daha uzun çanta tercih edebilirsiniz. Çantanızın ağırlığı da dikkat etmeniz gereken bir noktadır. Bir çanta şık olduğu kadar ergonomik ve rahat kullanılabilir de olmalıdır.

8 – Çantayı Sevmeniz

Tüm şartlar yerine gelse bile çantayı sevmeniz çok önemlidir. Eğer sevmezseniz, o da dolaptaki “bunu neden almışım ki?” soruları ile bekleyen başka eşyalarınız arasına katılabilir. Sadece büyük işimi görür, bu sene bu renk moda almalıyım, çok uygun hemen almalıyım şeklinde alışveriş yapılmasını önermiyoruz. Çok fazla alternatifiniz var, muhakkak içinize sinen çantayı bulacaksınız. Sitemizde sizleri memnun edecek çokca çantayı hizmetinize sunuyoruz. Kadın çantası denince akla Dame Çanta gelmesi için kaliteyi uygun fiyatla size sunuyoruz.

9 – Çantanın işlevi

Çoğumuz çantalarımızı seçerken bir anda dış görüntüsüne kapılıp işlevine bakmadan alıveririz. Oysa her an yanımızdan ayırmadığımız çantalarımızın kullanışlı olması da çok mühimdir. Örneğin çantalarımızın büyük bölümünde içte cüzdanlık ve cep telefonu gözü bulunmaktadır. Böylelikle anahtarınız cep telefonunuzun camını çizmez.

10 – Çantanızın Bütünlük Sağlaması

Çantalarınızın giyiminizle ve sizinle bir bütünlük sağlaması çok önemlidir. Kombin yaptığınız kıyafetinize ,taktığınız çanta ile hazır olmalısınız. Bazen en güzel elbiseyi giyip en güzel takıyı taksanız da kötü seçim bir çanta her şeyi mahfedebilir. Çanta ihtiyacın yanısıra mühim bir aksesuardır.


Çanta alırken dikkat edilecek 10 şeye hızlıca değinmeye çalıştık. Sitemizdeki modellerimize bakarak, sitenin alt kısmından sosyal hesaplarımızı takip ederek trend modellerimizi takip edebilirsiniz.

Çantalarımızı güzel günlerde kullanmanızı diliyoruz.